Akıllı telefon üreticileri farklı ihtiyaçlara uygun çeşitli modelleri piyasaya sürmeye devam ediyor. Bunun en net örneği ise dönem dönem piyasaya sürülen dayanıklı telefonlar. Daha önce Cat S62 Pro, Doogee S88 Pro ve Samsung Galaxy XCover gibi örneklerini gördüğümüz dayanıklı telefon pazarına Motorola da giriyor.

Yeni bir telefon üzerinde çalışan Motorola, Snapdragon 662 işlemcili yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Giriş seviyesi özelliklere sahip olan telefon, dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor.

Motorola dayanıklı telefon pazarına giriyor

Henüz ismi belli olmayan telefon, Lenovo tarafından üretilecek ve Motorola markasıyla piyasaya çıkacak. Dayanıklılığı ile ön plana çıkacak olan model, Qaulcomm‘un Snapdragon 662 işlemcisini kullanacak. Daha önce Redmi 9T ve Poco M3 gibi modellerde karşımıza çıkan bu işlemci, 2.0GHz CPU frekansına ve Adreno 610 grafik işlem birimine sahip.

Ekstreme koşullara dayanması beklenen telefon, 5,000mAh bataryaya ve 20W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Ne yazık ki telefonla ilgili ortaya çıkan detaylar şimdilik bunlar. Telefonun tasarımı da net bir şekilde ortaya çıkmış değil. Ancak dış yapısında bol miktarda plastik malzeme kullanılması bekleniyor.

Samsung da pazara geri döndü

Dayanıklı telefon üretmek için kolları sıvayan tek şirket Motorola değil. Samsung da kısa süre önce uzun zamandır sessizde olan XCover markasını canlandırmıştı. Galaxy XCover 5 isimli bir telefon tanıtan şirket, dayanıklı endüstriyel tasarımı modern çizgilerle birleştirdiği telefonda, Exynos 850 işlemci ve 4GB RAM gibi özellikler sunuyor.

Genellikle ekstreme sporcular tarafından tercih edilen bu telefonlar, neredeyse yok edilemez yapıları nedeniyle sıkça tercih ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here