Mobil

Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!

İstisnalar dışında her yıl sadece bir akıllı telefon serisini tanıtan iPhone’u dünya genelinde milyonlar kullanıyor. Her yıl tek bir isimle karşımıza çıkarak müşterilerde marka bilincini sağlayan Apple’ın iPhone 12 ailesinde bir hata yaptığı anlaşıldı. Keşfedilen hata, üretilen iPhone 12’lerin bir bölümünü kapsıyor ve sizin cihazınız da hatalı üretilenlerden biri olabilir. Bunu nasıl öğrenebileceğinizi ve eğer sorunluysa nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlattık.

iPhone 12 üretiminin bir kısmında sorun tespit edildi

Apple, yaptığı açıklamada bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’larda sorun olduğunu kabul etti. Bu sorun dolayısıyla bir arama esnasında ahizeden ses gelmeyebilir veya sesiniz karşı tarafa iletilemeyebilir. Bu sorunu ciddi kılan ise yazılımsal değil, donanımsal olması. Yani bu sorun bir yazılım güncellemesi ile çözülecek cinsten değil. Merak etmeyin, eğer bu sorunu yaşıyorsanız ya da hatalı üretilmiş bir iPhone 12’niz varsa onarım ücretsiz yapılacak. Apple’ın verdiği diğer detaylara göre bu sorun Ekim 2020 ve Nisan 2021 arasında üretilen modellerde bulunuyor. Her cihazda sorun yaşanmasa da bu sorun ilerleyen zamanda da kendini gösterebilir.

Apple için bu durum ilk değil, iPhone 11’lerin de küçük bir kısmındaki sorundan dolayı benzer bir onarım desteği sağlanmıştı. Ancak bu sorunun hangi cihazlarda olduğunu öğrenebilmeniz mümkün değil. Çünkü seri numarası ile sorunlu cihazlar tespit edilemiyor. Eğer iPhone 12 ya da iPhone 12 Pro cihazınızdaki ahize ile ilgili bir sorun varsa Apple teknik servisine gitmelisiniz. Eğer sorun tespit edilirse cihazınızın ücretsiz onarılacağı söyleniyor.

Onarım programıyla ilgili bilinen bir diğer detay ise ekstra ücretlerin yansıtılabileceği ihtimali. Eğer cihazınızda kırık ekran gibi tamirin yapılmasını engelleyen sorunlar varsa, teknik servis bunu da tamir etmek zorunda kalabilir. Böylelikle diğer sorunların da onarımını yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Eğer iPhone 12 kullanıyor ve ahizeyle ilgili bir sorununuz yoksa endişelenmenize de gerek yok. Bu sorun, Apple’ın söylediğine göre satılan 100 milyon ürünün sadece küçük bir kısmında mevcut. Eğer ilerleyen aylarda sorun yaşarsanız teknik servisin yolunu tutmanız iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir