Son yılların en çok beklenen oyunlarından Cyberpunk 2077 geçen yılın sonunda piyasaya sürüldü ve oyundaki hatalar nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Bazı kaynaklar koronavirüs nedeniyle başarılı bir test süreci yürütülemediğini ve hataların bu nedenle tespit edilemediğini iddia ederken, oyunun yapımcısı CD Projekt Red her geçen gün yeni bir yama ve hatta yamanın yaması ile karşımıza çıkıyor.

Microsoft, Cyberpunk 2077’nin Aralık ayındaki lansmanından sadece bir hafta sonra oyunu kendi mağazasından yani Microsoft Store’dan satın alanlara tam para iadesi sunmaya başladı. Para iadesi sunmaya başladığında bu genişletilmiş politikanın bir sonraki duyuruya kadar devam edeceği söylenmişti.

Microsoft’tan Cyberpunk 2077 para iadesi için yeni karar

Yaklaşık 6 ay boyunca devam eden genişletilmiş para iadesi politikası için beklenen açıklama geldi. Microsoft, 6 Temmuz tarihinden itibaren oyunun standart geri ödeme politikasına geçiş yapacağını söyledi. Bu tarihten sonra da oyunu satın alanlar iade talebinde bulunabiliyor, ancak paranın iadesi konusunda son kararı Microsoft veriyor.

Şirketin destek sayfasında yapılan açıklamada “CD PROJEKT RED’deki ekip, Xbox oyuncuları için Cyberpunk 2077 deneyimini geliştirmek için çok çalışmaya ve çeşitli güncellemeler yapmaya devam ediyor. Bu güncellemeleri göz önüne alarak Microsoft olarak hem yeni hem de mevcut satın alımlar için 6 Temmuz’da standart para iade politikasına dönme kararı aldık.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here