Mobil

Marvel’dan Çizgi Roman ihtilali

Marvel uzun süredir Çizgi Roman yayınlıyor ve bazı seriler günümüzde de devam ediyor. Çizgi Romanlarda yer alan bazı seriler ya da sayılara fiziksel olarak ulaşmak çok zor olabiliyor. Hatta bazen büyük paralara satılabiliyor. Bu durumdan en çok etkilenenler arasında tabii ki koleksiyoncular yer alıyor. Bazen ulaşmak istedikleri sayıların yüksek fiyatları koleksiyonculara geri adım attırabiliyor.

Marvel ile VeVe anlaştı

Marvel perşembe günü yaptığı bir duyuru ile VeVe uygulama sistemine gireceğini söyledi. VeVe gelişmiş bir satış ve takas uygulaması olarak bilinmekte. Marvel yaptığı anlaşma ile birlikte koleksiyoncu değeri olan çizgi romanlarını VeVe üzerinden satacak veya takaslayacak. Kısacası hayranlar resmi Marvel NFT dijital koleksiyonları, dijital çizgi romanlar ve daha fazlasını satın alabilir konumuna gelecek. Marvel, NFT girişimi için VeVe uygulamasını işleten Orbis Blockchain Technologies Limited şirketi ile anlaştı. Uygulamayı İOS veya Android cihazlarınıza mağazalar üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulama sayesinde koleksiyoncular nadir, hiç bulunmayan veya üretimi durmuş çizgi romanları hemen satın alabilecek. Satın aldıkları çizgi romanları sanal gösterim odaları aracılığı ile sergileyebilecekler. VeVe uygulaması üzerinde geçerli olan para birimi olan Gems kullanarak satın alım gerçekleştirebilirsiniz. Sonradan isterseniz satın aldığınız çizgi romanı yine VeVe uygulaması üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Marvel’ın iş geliştirme ve stratejiden sorumlu başkan yardımcısı Daniel Fink, VeVe platformu sayesinde koleksiyoncular satın alım işlemlerini daha kolay yapabilecek dedi. Satın aldıkları çizgi romanlar sayesinde kendi dijital koleksiyonlarını hazırlayabilecekler. Marvel, birkaç hafta içinde VeVe uygulaması hakkında daha fazla gelişmeyi açıklayacağı düşünülüyor. Yakın zamanda çizgi roman koleksiyoncusu olan insan sayısını görmemiz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir