Mobil

Katlanabilir telefon Honor Magic V’nin tanıtım tarihi resmen açıklandı

Honor, kendi markasıyla ürettiği ilk katlanabilir akıllı telefon Magic V hakkında akıllardaki o soruyu giderdi. Daha önceki sızıntılarda cihazın “Magic Fold” ismiyle piyasaya çıkacağı iddia edilmekteydi. Ancak Çinli şirket, Aralık ayında Weibo hesabından yaptığı paylaşımda katlanabilir telefonuna Magic V adını verdiğini açıkladı. Şimdiyse cihazın tanıtım tarihi belli oldu.

Honor Magic V, 10 Ocak’ta geliyor

Bugün şirket, Honor Magic V modelinin 10 Ocak’ta Çin saatiyle 19:30’da tanıtılacağını açıkladı. Honor’un resmi Weibo hesabında paylaştığı poster, yaklaşan akıllı telefonun gümüş renkli dikey bir menteşe yapısına sahip olacağını gözler önüne seriyor. Ayrıca arka tarafta sol üst köşeye yerleştirilen dikey formdaki LED flaşlı üçlü kamera modülü de gözüküyor.


Honor, Magic V’yi 10 Ocak’ta resmen tanıtacak.

Honor, Magic V’nin Galaxy Z Flip3 veya Moto Razr modellerindeki gibi kapaklı bir menteşe yapısına sahip olmayacağını söylemişti. Bunun yerine Samsung Galaxy Z Fold3’e benzer şekilde kitap benzeri bir katlama tasarımıyla geleceğini paylaşmıştı. Honor CEO’su Zhao Ming ise, sektörün en incesi olduğu iddia edilen özel bir menteşe kullandıklarını ifade etti.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alıyor

Sızdırılan bilgilere göre Honor Magic V, 8 inçlik iç ekran ve 6.5 inçlik dış ekranla gelecek. Ayrıca şirketin, BOE ve Visionox firmaları tarafından üretilen panelleri kullandığı da söyleniyor. Qualcomm’un Aralık ayında tanıttığı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağı bilinen Magic V, 66W hızlı şarj desteğine ve 50 Megapiksel ana kameraya sahip olacak.


Magic V, Honor’un ilk katlanabilir akıllı telefonu olacak.

Kutudan Android 12 ile çıkması beklenen akıllı telefon, şirketin kendi geliştirdiği kullanıcı arayüzü ile önyüklü gelecek. Honor’un, Android temelli arayüzünün yeni sürümü olan Magic UI 6.0’ı da katlanabilir telefonu ile aynı etkinlikte duyuracağı tahmin ediliyor.

Peki ya sizler Honor Magic V hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.