iPhone 14’ün Beklenen 4 Modelinin Ekran Boyutları Sızdırıldı

Görmeyi beklediğimiz dört iPhone 14 modeli hakkında yeni iddialar ortaya atan güvenilir sızıntı kaynağı @shadow_leak, cihazların ekran boyutları, çip setleri, ekran malzemeleri ve RAM’leri hakkında önemli sızıntılardan bahsediyor.

Sızıntıya göre, iPhone 14 ve 14 Pro, 6.06 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacakken, 14 Max ve 14 Pro Max 6.68 inç ekranla gelecek. Pro modellerinin yeni A16 Bionic çip seti ve LPTO ekranlarını (değişken yenileme hızı için) kullandığı söylenirken, Pro olmayan modellerin mevcut A15 Bionic çip ve 60Hz ekranlara sahip olduğu iddia ediliyor.

Görünüşe göre tüm telefonlar 6 GB RAM ve esnek OLED ekranlarla sunulacak. Ancak bu, sadece ekran malzemesinin adı ve bunların katlanır telefonlar olduğu anlamına gelmiyor.

Görünüşe göre bir iPhone 14 mini bulunmuyor ama Apple sızıntılarını takip edenler, diğer sızıntı kaynaklarından da aynı bilginin gelmiş olmasından dolayı buna şaşırmayacaktır. Ünlü analist Ming Chi-Kuo da geçtiğimiz günlerde benzer iddialarda bulunmuştu. Yani küçük telefonları seviyorsanız, ailenin en küçük üyesinin artık çok daha büyük bir boyutta sunulacağı için hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Eğer 6 inçten daha küçük bir telefon arıyorsanız, Apple’ın iPhone SE (2022) olarak adlandırdığı en yeni ‘uygun fiyatlı’ iPhone’u, temelde bir iPhone 14 mini’den bekleyeceğiniz özellikleri sunacaktır: A15 Bionic çip seti, 5G bağlantısı ve kardeşlerinden daha düşük fiyatı ile küçük bir telefon…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram’dan yeni tasarım! Bu sekme artık olmayacak

Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, Mağaza hizmetinde değişikliğe gidiyor. Açıklamaya nazaran Mağaza butonu artık olmayacak.

Xiaomi 13 serisi küresele ne vakit gelecek?

Geçen ay tanıtılan Xiaomi 13 serisinin küresel versiyonları IMEI data tabanında ortaya çıktı. Pekala telefonlar küresele ne vakit gelecek?

Global pazarda yer alacak Meizu 20 serisinin özellikleri ortaya çıkıyor!

Akıllı telefon dünyasında Çinli şirketlerin hatırı sayılır bir yükselişi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Meizu, Meizu 20 serisiyle geliyor.