Mobil

iPhone 13 serisi ne vakit ön siparişe açılacak? İşte kestirimler

Apple, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile yeni sonbahar etkinliğini 14 Eylül’de düzenleyeceğini açıkladı. Şirket her ne kadar neleri tanıtacağından bahsetmese de, herkes bunun iPhone 13 serisinin ve diğer ürünlerden oluşabileceğini tahmin edebiliyordur.

Cupertino merkezli üretici, yeni iPhone 13 serisini önümüzdeki salı, yani 14 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtacak. Peki bu telefonlar ne zaman ön siparişe sunulacak? İşte Apple’ın geçmiş yıllarını göz önünde bulundurarak yapılan tahminler…

Apple’ın iPhone 13 serisi, 17 Eylül ön siparişe açılabilir

Güvenilir kaynaklar, Apple’ın yeni iPhone’larını ne zaman ön siparişe açacağına dair tahminlerde bulundular. Buna göre Apple, iPhone 13 serisini muhtemelen 17 Eylül tarihinde ön siparişe açacak. Bir önceki iPhone 12 serisini de göz önünde bulundurduğumuzda bu, yüksek bir ihtimal taşıyor.

Öte yandan ön siparişe ek olarak, genel satışlarında yine zaman başlanacağına dair bir takım tahminler var. Bu tahminlerden ve Apple’ın geçmiş yıllarındaki stratejilerinden yola çıkarsak iPhone 13 serisi, 17 Eylül’den birkaç gün sonra, 24 Eylül tarihinde genel satışlarına başlayacak. Ancak bunun ülkeden ülkeye değişiklik göstereceğini de belirtmekte fayda var. Bu, ülkemizde aralık ya da kasım aylarına kadar ulaşabilir.

Apple Watch Series 7 geliyor

Apple, 14 Eylül’deki etkinliğinde yalnızca iPhone 13 serisini duyurmayacak. Şirket, yeni iPhone’larına ek olarak giyilebilir ürünleri ve kablosuz kulakları gibi önemli ürünlerini de sergileyecek. Bunlardan biri de Apple Watch Series 7 olacak.

Daha önce üretimiyle ilgili sorunlar olduğu iddia edilen Watch Series 7, kısa süre önce ortaya çıkan raporlara göre tüm bu sorunları aştı ve tanıtıma hazır hale getirildi. Yeni tasarım, daha büyük ekran ve yazılım tarafında da çeşitli özelliklerle gelmesi beklenen Watch Series 7, iPhone 13’lerle birlikte tanıtılacak ve muhtemelen de telefonlarla beraber ön siparişe açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir