California Streaming etkinliğinde yeni serisini tanıtan Apple, Türkiye pazarını boş geçmedi. Birçok iddianın aksine, duyurduğu seride uçuk bir fiyat değişimi yapmayan firma, telefonların ucuz sayılmayacak Türkiye fiyatlarını da açıkladı. Ayrıca aksesuar konusunda da hızlı davranan şirket, iPhone 13 serisinin MagSafe destekli aksesuarlarını listeledi.

iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört cihazdan oluşan yeni seri her zamanki gibi yoğun ilgiyle karşılandı. Etkinliğin ardından hızlanan Apple, ses getirecek aksesuarlarını birçok pazarda sergiledi. Bu pazarlardan birisi de elbette Türkiye oldu. İşte karşınızda yeni iPhone kılıfları…

Silikon Kılıflar

İki farklı malzeme ile yeni kılıflarını satışa sunan Apple, rengarenk opsiyonları son kullanıcıya sunmakta. Silikon ve deri malzemeli kılıflardan ucuz olanı elbette ki silikon seçeneği oldu.

Üretici, serideki dört iPhone 13 modeline de aynı kılıfları aynı fiyattan sunarken 8 farklı renk seçeneğini karşımıza çıkardı. Bunlar; Marigold, Yonca, Puslu Pembe, Koyu Abis, Pembe Pomelo, Gece Yarısı, Kutup Mavisi ve Kırmızı olarak sıralandı. Ek olarak MagSafe desteğine de sahip olan aksesuarlar, şeffaf versiyonuyla da Apple’ın internet sitesinde yer aldı.

Tüm bu şeffaf kılıflar için Apple’ın belirlediği satış fiyatı 499 TL. Ek olarak kılıflardan birine sahip olmak isteyen kullanıcılara peşin fiyatına 3 taksit fırsatı da sunuluyor. Ancak silikon kılıfları satın alabilmek için bir süre daha beklemeniz gerekecek.

Deri Kılıflar

Pahalı pahalı fiyatlara sahip olan deri kılıflar, tıpkı silikonlar gibi dört cihaz için de mevcut. Renk tarafında silikonlara göre farklılık gösteren bu aksesuarlar, tahmin edebileceğiniz gibi MagSafe desteğine sahip.

Kızıl Kahverengi, Koyu Kiraz, Sekoya Yeşili, Gece Yarısı ve Mor Salkım renk seçenekleri deri kılıflarda mevcut.

Tıpkı silikonlar gibi deri kılıflar da henüz satışa hazır değil. Apple’ın resmi Türkiye sitesinde aksesuarlar ile ilgili resmi bir satış tarihi duyurulmazken, MagSafe destekli deri iPhone 13 kılıflarının 529 TL‘den satışa çıkacak.

MagSafe destekli Deri Cüzdan

Apple’ın Türkiye sitesinde yayınladığı son aksesuar, kılıfların arkasına takılabilen Deri Cüzdan oldu. Bu ürün, kılıflardaki ve kendi üzerindeki MagSafe sistemi sayesinde telefonun arkasına sabitlenebiliyor. Deri kılıflarla aynı renk seçeneklerine sahip olan cüzdan MagSafe destekli kılıflara uyum sağlıyor.

Son olarak cüzdanın ülkemizdeki satış fiyatının 529 TL olduğunu söyleyebiliriz. Peki ya siz Apple’ın yeni aksesuarlarını nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here