Instagram’dan yeni tasarım! Bu sekme artık olmayacak

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Şirket, bugün yaptığı açıklamayla evvelki yıllarda kullanıma sunduğu Mağaza butonuyla ilgili değişiklik yapacağını belirtti. Bununla birlikte uygulamada yer Mağaza butonu artık olmayacak. İşte detaylar!

Instagram Mağaza butonu kalkıyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda Mağaza özelliğini kullanıma sundu. İsminden de anlaşıldığı üzere bu özellik, kullanıcılarının uygulama üzerinde alışveriş yapmasına yardımcı oluyordu. Fakat şirketin bugün yaptığı açıklamayla birlikte Mağaza özelliği artık ön planda yer almayacak üzere duruyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran önümüzdeki ay kullanımda olacak olan güncellemeyle birlikte Mağaza butonu kalkacak. Sonucunda ise uygulamanın alt kısmında yer alan buton artık görünmeyecek. Onun yerine kullanıcılar, yeni içerik paylaşımı yapabilecekleri bir buton görecek.

Bu değişikliğin akabinde ise akıllara “Instagram’dan alışveriş yapma özelliği kalkacak mı?” sorusu geliyor. Adam Mosseri ise yaptığı açıklamada bu hususla ilgili birkaç cümleye yer verdi. Açıklamasında, alışveriş imkanının platformda devam edeceği fakat bunun için özel bir sekme olmayacağını tabir etti.

Mosseri’nin açıklamasına nazaran şirket, kullanıcıların daha kolay ve sevdikleri şeylere yönelik bir tasarım oluşturmayı hedefliyor. Lakin argümanlara nazaran bu değişiklik farklı stratejilerin bir kesimi da olabilir. Mevzuyla ilgili şirket ise bir açıklama yaptı.

“Şubat ayından itibaren insanların arkadaşları ve ilgi alanlarıyla paylaşımda bulunmalarını ve temas kurmalarını kolaylaştırmak için Instagram’ın navigasyonunu değiştiriyoruz. Uygulamanın altındaki gezinti çubuğunda artık içerik oluşturma kısayolu merkezde ve sağda olacaktır. (…)” Bu kararla ilgili ise daha ayrıntılı bir açıklama yer almıyor. Bunun yanı sıra Mağaza butonunun bir anda mı yoksa adım adım mı kalkacağı da bilinmiyor.

Peki, siz Instagram Mağaza adımıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Xiaomi 13 serisi küresele ne vakit gelecek?

Geçen ay tanıtılan Xiaomi 13 serisinin küresel versiyonları IMEI data tabanında ortaya çıktı. Pekala telefonlar küresele ne vakit gelecek?

Global pazarda yer alacak Meizu 20 serisinin özellikleri ortaya çıkıyor!

Akıllı telefon dünyasında Çinli şirketlerin hatırı sayılır bir yükselişi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Meizu, Meizu 20 serisiyle geliyor.

Galaxy S23 Ultra, 12 megapiksellik ön kamerası ile tezli geliyor

Galaxy S23 Ultra ön kamerası 40 megapikselden 12 megapiksele düştü. Lakin bu durum düşünüldüğü üzere bir sonuç ortaya koymayacak.