İki yeni iPad Pro geliyor! Çıkış tarihi sızdı

Apple’ın iPad için planları ortaya çıktı. Kesimin tanınmış analistlerinden birine nazaran Apple, 2024’ün birinci çeyreğinde 11.1 inç ve 13 inç OLED iPad Pro modellerini piyasaya sürecek. Ekran boyutunun büyümesi, dizaynın değişmesine yol açacak. İşte Apple’ın iki yeni OLED iPad Pro planı.

11.1 inç ve 13 inç OLED iPad Pro 2024’te çıkabilir

Apple şu anda 12,9 inç küçük LED iPad Pro ve 11 inç LCD iPad Pro sunuyor. 2024’te OLED panel ve ekran boyutunda yaşanacak güncelleme ise iki iPad Pro modeli ortasındaki ekran açığını kapatabilir.

Teknoloji devi geçtiğimiz aylarda 11 ve 12,9 inç iPad Pro modellerini M2 yonga setiyle yeniledi, bu nedenle donanım tarafında öteki bir güncelleme görmemiz vakit alabilir. OLED’e geçişten evvel orta değişiklik olup olmayacağı da meçhul, lakin Apple’ın 11 inç küçük LED iPad Pro geliştirmediği biliniyor.

Teknoloji devi, küçük LED ekranlı 11 inç iPad Pro yerine direkt OLED’e geçmeyi tercih ediyor. Daha evvel ortaya çıkan sızıntılar Apple’ın, iPad ve MacBook üzere aygıtları için OLED paneller geliştirdiğini ve 2024’te duyuracağını ortaya koydu.

Ekran analisti Ross Young, Apple’ın 14.1 inçlik bir iPad Pro çıkaracağını belirtmişti, fakat bu aygıtın artık çalışmalarda olmadığını belirterek iddiayı geri çekti. Bir öteki kaynak ise Apple’ın 16 inçlik bir iPad tasarladığını ortaya koymuştu.