Haberler

Huawei Watch D tanıtım tarihi belirli oldu

Akıllı telefonlarının yanı sıra ekosistem ürünleriyle de adından söz ettiren Huawei, yeni akıllı saati Watch D ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgiler arasında tansiyon izleme özelliğiyle dikkat çeken akıllı saatin bu kez tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Huawei’den yeni akıllı saat geliyor: Watch D

Çinli teknoloji devi Huawei, giyilebilir cihazların araştırma ve geliştirilmesine yaptığı yatırımları artırmaya devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde, sağlık ve fitness takibi sağlayan giyilebilir cihazların test edilmesini ve geliştirilmesini sağlayan en büyük araştırma laboratuvarını tanıttı. Burada testlerinin gerçekleştirilmesi beklenen Huawei Watch D Aralık ayında görücüye çıkacağı açıklandı.

Tansiyon takibi sunan bir akıllı saat, giyilebilir akıllı cihazların sağlık takibinde yeni bir soluk kazandırabilir. Doğru ve güvenilir kan basıncı tespiti sağlamanın zor olması sebebiyle piyasada bu özelliği sunan çok fazla akıllı giyilebilir cihaz bulunmuyor. Bunun yanı sıra, Huawei’nin kısa süre önce kan basıncını takip eden giyilebilir bir cihaz için sertifika alması ise yakında tanıtılması Watch D’nin bu özellikle piyasaya sürüleceği söylentisini destekliyor.

Huawei Watch D’nin sızdırılan görüntüleri Weibo’da ortaya çıktı. Watch D, dikdörtgen ekranı ve akıllı saatin sağ tarafında bulunan iki düğme ile bizleri karşılıyor. Sızdırılan bu görüntüler, önceki Huawei giyilebilir cihazlarıyla benzer tasarıma sahip olmadığını gösteriyor.

Huawei’nin önümüzdeki ayda tanıtacağı açıklanan akıllı saati için açıklanan başka bir bilgi bulunmuyor. Şirketin Watch D için satış fiyatını da açıklamadığını belirtelim.

Siz Huawei’nin Watch D akıllı saati hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemizde satışa çıksa alır mısınız? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir