Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 mini modelinin ekran özellikleri sızdırıldı. Bugün Güney Kore’de yayımlanan raporda Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 13 için ekran siparişi verdiği ortaya çıktı.

Apple, iPhone 13 için OLED tedariğine hazırlanıyor

İddiaya göre iPhone 13 Pro ve Pro Max modelleri low-temperature polycrystalline oxide backplane (LTPO) ekran paneli ile kullanıcılara sunulacak. Apple’ın amiral gemisi modelleri LTPO teknolojisi sayesinde 120Hz ekran tazeleme oranına sahip olacak. Şirket, daha ucuz modellerde ise ucuz alternatifler kullanılacak.

Yayımlanan raporda Apple, LTPO ekran panellerini Samsung ve LG Display’den tedarik edecek. Şirket, OLED ekranların devreleri için Samsung Electro-Mechanics ve Samsung Display ile anlaşma sağladı.

iPhone 13 ve 13 mini modellerinde yüksek ekran tazeleme oranı yer almayacağı için RFPCB (sert esnek baskılı devre kartı) kullanılacağı belirtiliyor. Diğer teknolojilere göre daha esnek ve dayanıklı olan RFPCB, cihazların daha ucuza üretilmesini sağlayacak.

Raporda dikkat çeken bir başka detay ise Apple’ın 2021 yılında tedarik etmeyi planladığı ekran. Şirketin yıl sonuna kadar Samsung Display’den 110 milyon, LG Display’den 50 milyon ve Beijing BOE’den 9 milyon ekran satın alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here