Facebook’un Oculus departmanı bir başka popüler sanal gerçeklik oyun geliştiricisini daha satın aldı. Şirket yaptığı açıklamada, çok oyunculu askeri simülatör Onward’ın arkasındaki stüdyo olan Downpour Interactive’i satın aldığını duyurdu.

Facebook, VR askeri simülatörü geliştiricisi Downpour Interactive’i satın aldı

Facebook’un AR / VR içeriğinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, satın almayla ilgili paylaştığı yazıda: “Birkaç yıldır Oculus platformunda Onward ile ilk olarak Rift’te ve daha yakın zamanda Quest’te büyük başarılar gördük. Oculus Studios ailesinin bir parçası olmak, Downpour Interactive‘e hem Onward topluluğunu Oculus Studios kaynaklarının tam desteğiyle geliştirme ve gelecekte başka projeleri takip etme fırsatı verecek.” ifadelerine yer verdi.

Verdu, Downpour Interactive’den birçok kişinin Oculus Studios ekibine geçeceğini söyledi. Ayrıca, Onward’ın şu anda mevcut olduğu Oculus Rift, Oculus Quest ve Steam gibi tüm platformlarda desteklenmeye devam edeceğini de açıkladı.

Downpour Interactive‘nin satın alınmayla ilgili attığı tweet’te şu ifadeler yer alıyor; “Downpour Interactive’in Oculus Studios’a katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Sorularınız olduğunu biliyoruz ve bunları yanıtlamaya yardımcı olmak için bir SSS (sıkça sorulan sorular) oluşturduk. Kurucumuz Dante’den bir mesaj da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ”

Downpour Interactive kurucusu ve CEO’su Dante Buckley; şirketin yol haritasının değişmeden kalacağını ve stüdyo planları nedeniyle; bu satın alımının şirketin gelişimini hızlandırmak için olduğunu söyledi. Ayrıca tüm geliştirmelerin kontrolünün yine kendi ellerinde olacağını dile getirdi.

Bu satın alma Facebook’un Oculus Studios için ilk değil. Şirket Kasım 2019 yılında The Beat Sabre’nin geliştiricisi The Beat Oyunlarını; Şubat 2020 yılında Asgard’s Wrath yapımcısı Sanzaru Oyunlarını ve Haziran 2020; yılında ise Lone Echo’nun geliştiricisini satın aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here