Mobil

Endüstriyel dizayncı bir sonraki iPhone SE’yi dizayn etti

Her sene yeni model iPhone’ların fütüristtik tasarımları ile karşılaşıyoruz. O tasarımlarda genellikle yan taraflarda bir ekran oluyor ve sanki Cyberpunk evreninden çıkmış gibi oluyor. Fakat endüstriyel tasarımcının yaptığı iPhone SE tasarımı oturaklı görünüyor.

Apple, WWDC 2021 programını duyurdu. Şirket, WWDC 2021’de geliştiricilere de özel olarak bazı seçenekler sunuyor.

Apple hayranının yaptığı iPhone SE tasarımı

Aşağıdaki konsept tasarım çalışması, endüstriyel tasarımcı olan Apple-lab tarafından yapıldı. Bu konsept tasarımlar, Apple’ın piyasaya yeni sürdüğü iMac renkleri ile aynı renge sahip. Tasarımda selfie kamerası ekranın ortasında bir nokta kamera olarak dizayn edildi. Ayrıca arka taraftaki ana kameranın merceği daha büyük duruyor ve yan tarafında da LED flaş bulunuyor. iPhone X ile gelen ekran çentiği bu konsept tasarımda yer almıyor. Ekran oranı daha büyük duruyor.

Tasarım ne kadar oturaklı olsa da nokta selfie kamerası çoğu Android cihazlarda kullanılıyor. Apple’ın bu tasarımları ne kadar ciddiye alacağını ileride göreceğiz. Apple-lab‘ın konsept tasarımını yaptığı tek Apple ürünü iPhone değil, iPod ve iPad Air gibi cihazların da konsept tasarımları bulunuyor.

Siz bu konsept tasarımı nasıl buldunuz ? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir