NBA Live’in arkasındaki geliştirici Electronic Arts‘dan, 2019’dan sonra ilk defa basketbol oyununa dair haber geldi. Axios tarafından yapılan duyuruya göre EA Sports, seriyi yeniden ayağa kaldıracak. “Yeni nesil” basketbol oyunu üzerinde çalıştığı belirtilen EA’in yeni oyunu birlikte NBA 2K‘ya rakip olmayı hedefliyor.

EA’in yeni nesil basketbol projeleri var

Yeni nesil konsollara çıkarılacağı iddia edilen söz konusu oyunun, basketbol oyunları için yeni bir anlayışı ortaya koyacağı belirtiliyor. Bununla ilgili açıklamalarda bulunan EA Sports genel müdürü Daryl Holt konuyla ilgili, “Konuştuğumuz, tasarladığımız ve üzerinde çalıştığımız yeni nesil HD basketbol projelerimiz var” dedi.

Buna göre yüksek çözünürlükte ve gelişmiş grafik kalitesinde sunulması beklenen yeni nesil oyun için donanım açısından da daha gelişmiş ve yeni nesil donanımları tercih edileceği düşünülüyor. Böylelikle mobil cihazlar ne yazık ki EA’in baştan sona yenilenen basketbol oyununu oynayamayacağı ifade ediliyor.

2K’nın NBA oyunlarına göre nispeten başarılı olamayan EA, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 akabinde yeni nesil platformlara çıkaracağı oyun ile zinciri kırmak istiyor. Bu başarısızlıklara karşı yılmadan NBA oyunu geliştirmeye devam eden EA, her ne kadar 2019 oyunu ara vermiş olsa da, kartları yeniden dağıtmaya hazırlandığı kesin.

Oyun hakkında daha fazla bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde EA’den yeni oyuna dair resmi bir açıklama bekleniyor. Sizce ortaya atılan bilgi doğru mu? EA yeniden basketbol oyunu furyasına katılır mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here