Mobil

Chrome 90, iOS kullanıcılarına kıymetli yenilik getirdi

Apple, iOS 14 güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına yeni widget özelliğini getirdi. Bununla beraber iOS uygulamaları da artık güncellemeler ile widget desteğine kavuşmaya başladı.

Şu an pek çok uygulamaya kısayoldan erişebilirken, bugünden itibaren Chrome tarayıcısı da bu uygulamalar arasına eklendi. Chrome 90 sürümüyle birlikte iOS 14’e sahip cihazlar artık widget özelliğinden yararlanabilecek.

Chrome 90 ile iOS 14 kullanıcıları widget özelliğine kavuştu

Google bugün; iPhone, iPad ve iPod touch için Chrome 90 güncellemesini yayımladı. Güncelleme ile birlikte arama işlevi ana ekrana kısayol olarak eklendi. Buna ek olarak Chrome’un popüler oyunu Dinoya’da, tıpkı diğerleri gibi artık ana ekrandan ulaşılabilir.

Google Chrome, iOS 14 için widget desteğine kavuştu.

Daha önce beta sürümlerinde görülen bu özellikler, bugünden itibaren desteklenen tüm cihazlarda kullanılabilir. Ekrana uzun süre basarak sol üst köşedeki ”+” simgesinden Chrome’un widget’larını iPhone ana ekranına kolayca ekleyebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Ancak oyunun kısayolda direkt olarak oynanamadığını da yeri gelmişken belirtelim. Ana ekrana eklediğiniz Dino, sizi yalnızca tarayıcının içerisine götürdüğünde oynayabilirsiniz. Yani ana sayfadan bu oyunu oynamak şu an için mümkün değil.

Buna ek olarak Google, Chrome’un yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcılara yeni bir ayar daha getirdi. Artık yeni sürümle birlikte kaydedilmiş kullanıcı adı ve şifrelerini Chrome ayarlarında düzenleyebilirsiniz.

Sizlerde Google Chrome’un yeniliklerinden yararlanmak için, App Store’dan son güncellemeyi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir