Oyun

BioShock’un yaratıcısı, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor

BioShock serisi ile oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren isimler arasında yer aşan Ken Levine, zorlu bir süreç ile karşı karşıya. Kendi kurduğu Ghost Story Games firmasında faaliyetlerini sürdüren yapımcı, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor. Başarılı ismin, çeşitli ve ilginç sorunlarla baş başa kaldığı öğrenildi.

An itibariyle Take Two Interactive bünyesi altında yer alan şirket, yayınlanan rapora göre 8 yıldır aynı oyunu geliştirmeye çalışıyor. Ken Levine‘in oluşan tablo nedeniyle projeyi oyunculara sunmakta zorluk çekiyor.

Ken Levine, oyununu sunamıyor

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülmesi planlanan yapım, düşük bütçeli ve bir nevi bağımsız yapım sayılabilecek kadar küçük bir ekiple geliştiriliyordu. Uzayda geçmesi planlanan yapım, korku temasının üst düzeyde olduğu bir atmosfere sahip olacaktı. Hatta o dönem yapımı, System Shock 2′ye de oldukça benzetilmişti. Ancak Levine‘in vizyonu ve Take Two‘nun hedefleri, merakla beklenen oyunu büyütmüş ve 30 kişilik ekibin kaldıramayacağı noktaya getirmişti.

Artık 2022 yılına giriş yaparken, merak uyandıran oyunun birçok kez iptal edildiği ve baştan geliştirme sürecine sokulduğu ortaya çıktı. Bloomberg’de yayınlanan rapora göre yapımın aksama nedenleri arasında da bizzat Ken Levine gösteriliyor. Değişken bir yönetim tarzı olduğu söylenen yönetmenin, mükemmeliyetçi tavırları da geliştirici ekibi bir hayli zorlamışa benziyor.

Daha büyük bütçeli bir projeye dönen yapım, içerisinde görev alan çoğu çalışanı da olumsuz etkilemişe benziyor. Kendini Christopher Nolan‘a benzettiği iddia edilen Ken Levine, Take Two‘dan aldığı açık uçlu zaman çekini de pek iyi yönetemiyor gibi. Zira süre konusunda üzerinde baskı olmayan Levine, planlarını daha da büyüterek, çalışanlarına baskıyı arttırıyor.

Henüz daha ismi dahi belli olmayan oyun, son gelişmelere göre hala uzay temasına mı sahip olacak belli değil. Ancak Bloomberg’in yayınladığı rapor, 2022 yılında yeni gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Bakalım BioShock ile piyasaya renk katabilen Ken Levine, yeni yapımı ile de bunu başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.