Apple’ın akabinde Intel’de birebir yanılgıyı yaptı!

Apple, 8 Mart’ta tanıttığı M1 Ultra işlemcili Mac Studio cihazını 11 Mart’ta ön siparişe açtı. İlk teslimatların ise 18 Mart’ta başlayacağını söyledi. Fakat mağaza tarafından yapılan hata sebebiyle ön sipariş veren bir müşterisine günler öncesinden cihazı gönderdi. Şimdiyse benzer bir durumu Core i9 12900KS işlemcisiyle Intel yaşıyor.

Intel Core i9 12900KS ortaya çıktı

İlk olarak Ocak ayında geleceği doğrulanan ve CES 2022 fuarında tanıtılan i9 12900KS henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen bir kullanıcıya gönderildiği için, işlemcinin kendisini, paketini, ambalajını ve özelliklerini daha yakından görme şansımız oldu.

Intel’in yeni işlemcisi aslında çekirdekleri 5.2 GHz hızında çalışan i9 12900K ile oldukça benzer bir yapıda karşımıza çıkıyor. 16 çekirdekli çipin, 8 performans çekirdeği 5.5 GHz hızına çıkabiliyor. 8 verimlilik çekirdeği ise 4.0 GHz hızında çalışıyor.

Tabii tüm sızıntılarda olduğu gibi elimize ulaşan bu bilgilerinde doğruluğunun teyit edilmesi gerekiyor. Ancak Intel geçtiğimiz dönemde bu çipin geleceğini söylemişti. Ayrıca işlemcinin sonuna gelen ‘S’ takısının da special yani özel bir sürüm olduğu tahmin ediliyor. Dolayısıyla ortaya çıkan verilerin doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

İşlemci hakkında detaylı verileri muhtemelen Intel tarafından yakın zamanda yapılacak tanıtım ile göreceğiz. Zira cihazın ambalajına kadar piyasaya sürülmeye hazır bir durumda olduğunu görebiliyoruz. Intel’de kendileri için tatsız olan bu hadisenin ardından daha fazla beklemeyecektir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir