Bu akşamki etkinlikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Apple Watch için iddialar doğru çıktı. Geçen yıl altıncı neslini gördüğümüz Apple Watch ailesi, artık yeni bir üyeye sahip. Yeni Apple Watch Series 7, Apple’ın lansmanında tanıtıldı, böylece özellikleri ve fiyatı da paylaşıldı.

Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatı

Apple Watch Series 7 ile gelen en önemli tasarımsal değişiklik ekran oldu. Watch serisinde beklediğimizin aksine düz kenarlar gelmese de bazı tasarımsal dokunuşlar görüyoruz.

Apple Watch Series 7, yeni nesil S7 işlemcisini ve watchOS 8 sürümünü bünyesinde barındırıyor.

Apple Watch tasarımsal olarak büyük oranda aynı kalsa da ekran boyutu önemli oranda büyümüş. Küçük olarak bilinen Apple Watch’ın ekran boyutu 40mm’den 41mm’ye, büyük olan varyantın boyutu ise 44mm’den 45mm’ye çıkarılmış.

1.7mm kalınlığındaki çerçeveye, always on AMOLED modunda yüzde 70 daha parlak olabilen ekran eşlik etmiş. Apple Watch Series 7, siyah arkaplanın üzerinde beyaz yazıların sönük kalmasını sorununu da çözüyor. Beyaz tonlar artık yüzde 70’e kadar daha parlak hale gelerek okunabilirliği yükseltebiliyor.

Önceki serilerde de olan su geçirmezlik iddiası geliştirilerek yeni nesle aktarılmış. Bununla birlikte toz geçirmezlik konusunda daha iyi hale getirilmiş.

Pil konusundaki vaat ise yeni neslin tek şarjla 18 saat kullanım sunabilmesi. Üstelik önceki nesle göre type-c ile yüzde 30 daha hızlı şarj da sunuluyor.

Detaylar geliyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here