Apple birkaç gün önce Watch Series 7 için ön siparişleri almaya başladı. Bu noktada durum pek istedikleri gibi gitmedi. Şirket, üretim sorunları nedeniyle sipariş konusunu birkaç hafta ertelemek zorunda kaldı. Görünüşe bakıldığında üretim sorunu şirketin oldukça başını ağrıtıyor. Henüz konu hakkında da bir düzeltme uygulanmamış gibi duruyor.

Şu anda Apple Watch Series 7 akıllı saatini ön sipariş verenler yeni tarihi öğrendi. Bu bağlamda şirket cihazın ön siparişini Aralık ayına erteledi. Bunun yanı sıra bazı yüksek fiyatlı modellerde de ‘şu anda mevcut değil’ ibaresi yer aldı.

Apple, Watch Series 7 dışında iPhone 13‘te de sorun yaşıyor

Apple Watch Series 7‘nin deri kayışlı gümüş titanyum ve silikon kayışlı siyah titanyum sürümlerinin şu anda mevcut olmadığı bilgisi geldi. Bunun yanı sıra şirket, Hermes ortaklığından doğan Apple Watch modellerini Kasım ve Aralık aylarına ertelemiş durumda.

Apple akıllı saatlerinin yanı sıra iPhone 13 sevkiyatlarında da sorun yaşıyor. Şirket bazı birimler için sevkiyat tarihini Kasım ayına erteledi. Apple’ın tatil sezonu öncesinde üretim sorunlarını çözüp çözemeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Analistler şirketin 120 milyar gelir elde etmesini bekliyor

Bazı analistler Apple‘ın Ekim ayından yıl sonuna kadar üç ay boyunca 120 milyar gelir elde etmesini bekliyorlar. Bu durumda ise sayılar Apple için yıldan yıla yüzde 7 kazanç sağlayacağını söylüyor.

Apple Watch Series 7, önceki modeline benzer işlemci ve sensörler içeriyor. Ancak birçok yeni özellik ve geliştirilmiş algoritması ile WatchOS 8 akıllı saat bünyesinde yer alıyor. Cihazlar beş farklı renk seçeneğiyle kullanıcıyla buluşuyor. Bunlar siyah, mavi, altın, kırmızı ve gri olarak belirlenmiş durumda.

Apple‘ın akıllı saati arayüz bakımından da birkaç değişiklik içeriyor. Bunun yanı sıra IP6X suya ve toza dayanıklılık derecesini de elinde bulunduruyor. Şirket cihazın tam olarak şarj edildiğinde 18 saate kadar normal kullanım sunduğunu açıkladı. USB-C bağlantı noktası üzerinden de şarj edilebildiğini vurguladı. Apple aynı zamanda cihazın 8 dakika şarj edilmesiyle 8 saat pil ömrü sunduğunu vadetti.

Sizler Watch Series 7 hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here