Haberler

Apple Watch 8 tasarımı ortaya çıktı

Köşeli tasarım ile geleceği iddia edilen Apple Watch 8 modelinin tasarımı sızdırıldı. Yakın zamanda teknik detayları ortaya çıkan cihaz, ne yazık ki köşeli tasarıma sahip olmayacak.

Ünlü analist Ross Young, “2022’de daha büyük boyutlara sahip Apple Watch 8 modeli görmek ister miydiniz? Gelecek yıl 3 farklı boyut ile karşılaşırsanız şaşırmayın.” ifadelerini kullandı.

Apple kavisli çerçeveden vazgeçmiyor! Apple Watch 8 tasarımı sızdırıldı

İlk sızdırılan bilgilere göre 3 farklı boyut ile karşımıza çıkacağı belirtilen Apple Watch 8, vücut sıcaklığı ve kan şekeri ölçümü gibi özelliklere sahip olacak. Pandemi süreci ile birlikte koronavirüs teşhisinde büyük önem taşıyan vücut sıcaklığı ölçümünün diğer akıllı saatler modellerine de geleceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntıya göre Apple’ın tedarikçileri, Watch Series 8’de kullanıcıların kan şekeri seviyelerini ölçmelerini sağlayacak yeni nesil sensörleri geliştirmeye başladı. 6. nesil ile kandaki oksijen miktarını ölme özelliğine kavuşan Apple Watch ailesi, sağlık konusunda oldukça iddialı teknolojiler ile karşımıza çıkacak.

Paylaşılan tasarımda yer alan iki adet hoparlör çıkışı dikkat çekiyor. Genel hatlarıyla Apple Watch 7’ye benzeyen tasarım, iddiaya göre yeni renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

Apple Sağlık uygulamasına iOS 15 ile birlikte eklenen kan şekeri özelliği şimdilik sadece harici donanımlar ile kullanılabiliyor. Analistler, bu özelliğin Apple Watch 8 ile karşımıza çıkacağını işaret ettiğini belirtiyor.

2022’de tanıtılacağı tahmin edilen Apple Watch 8’in iki farklı versiyona sahip olacağı tahmin ediliyor. Apple Watch 8 Sport adı verilen modelde hangi özelliklerin yer alacağı henüz bilinmiyor.

Apple Watch 8 modelinin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir