Mobil

Apple Music ve Instagram’dan kullanıcı etkileşimini artıracak işbirliği

Apple, Music uygulamasının sosyal medya platformlarıyla uyumluluğunu artırmak için çalışmalara devam ediyor. Şirket, Apple Music uygulamasında yer alan klipleri Instagram ile paylaşma özelliğini duyurdu.

Muzik dinleme platformlarında rekabet her geçen gün artıyor. Apple daha fazla kullanıcıya hitap etmek için Spatial Audio ile anlaşma sağladıklarını açıklamıştı. Etkileşim artırmak için Meta ile ortak çalışma yürüten şirket, yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor.

Apple Music kullanıcıları, klipleri Instagram’dan paylaşabilecek

Şirket, yapılan ortak çalışmanın detaylarını blog gönderisinde paylaştı. Kullanıcılar, artık istedikleri şarkıdan 30 saniyelik bir klibi doğrudan mesaj ile paylaşabilecek. Instagram ile ortak yürütülen çalışma sayesinde kullanıcılara 30 saniyelik klibi duraklatma ve tekrar oynatma imkanı sunuldu.

30 saniyelik klip herhangi bir kullanıcı için ücretsiz olsa da, parçanın tamamına erişmek için abone olunması gerekecek. Klip ile birlikte paylaşılan Apple Music linkine tıklayan kullanıcılar, direkt abonelik işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Instagram, yayınladığı güncelleme ile klip paylaşımı haricinde yeni özellikler eklediğini duyurdu. Yeni özellikler arasında en çok dikkat çeken ise anket oluşturma. Kullanıcılar grup sohbetlerinde anket oluşturabilecek. Messenger uygulamasında yer alan özellik, artık Instagram kullanıcılarına da sunulacak.

Apple Music ve Spotify gibi platformların sosyal medya uygulamalarıyla yaptıkları işbirlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.