Mobil

Apple, iPhone teslimatlarını artırmaya karar verdi!

DigiTimes Tayvan eksenli gelen yeni bir rapora göre Apple, 2022’nin ilk çeyreğinde iPhone teslimatlarını yüzde 30 oranında artırmaya karar verdi. Böylece şirket, Mart ayı dolmadan toplamda 300 milyon iPhone teslimatını geçmeyi hedefliyor. Bununla birlikte şirketin gelecek finans dönemiyle ilgili planları da ortaya çıktı.

iPhone 14 ile birlikte satışlarda büyük artış bekleniyor

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ile birlikte satış hedeflerini geride bırakmayı başaran Apple, 2022’de çok daha agresif bir satış politikası izleyecek.

Daha önce ilettiği güvenilir raporlarla bilinen DigiTimes Tayvan, Apple’ın 2022 yılında toplamda 300 milyon iPhone teslimatını geçmeyi planladığını gösteriyor. Özellikle ilk aylarda çip üretiminde yaşadığı sorunlarla iPhone 13 ve iPhone 13 Pro teslimatlarını istediği seviyede tutamayan Apple, COVID-19 şartlarının da esnemesiyle birlikte üretime hız kazandırmıştı.

Bu ayın başında Apple’ın tedarikçileri düşük iPhone üretimiyle ilgili haberdar ettiği söyleniyordu. Bloomberg cephesinden gelen ve Apple’ın önümüzdeki süreçte tedarik sorunlarıyla boğuşacağı yönündeki haber böylece yalanlanmış oldu. Buna göre Apple, 2022’nin ilk çeyreğinde piyasadaki iPhone talebine karşılık verecek biçimde hazırlıklarını yapmış durumda.

2022’nin kış aylarında iPhone 14’ü piyasaya sürecek olan Apple, böylece tarihinin en çok satış ve teslimat yaptığı senesini geçirmeyi planlıyor. Daha senenin ilk çeyreğinde yüzde 30 oranında daha fazla iPhone teslimatı yapacak olan şirket, iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte finansal açıdan en başarılı yılını geçirmiş olacak.

Peki sizler iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’nun üretim hızının artırılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de Apple 2022’yi finansal açıdan en iyi senesi yapmayı başarabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.