Apple, geçtiğimiz aylarda duyurduğu iOS 15 işletim sistemini beta olarak kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Şirket halihazırda kararlı sürüm için çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda beta üyelerine de yeni sürümleri yayınlıyor.

Kısa süre önce Apple, iOS 15’in beşinci beta sürümünü test kullanıcıları için piyasaya sürdü. Bunun ardından ise şirket bugün, genel beta sürümü de herkese açık olarak yayınladı. Bu güncelleme, dün yayımlanan iOS 15 beta 5 sürümüne eşdeğer olarak geliyor.

iOS 15’in yeni genel beta sürümü herkes için indirilebilir

Apple’ın yayımlamış olduğu iOS 15 yeni genel beta sürümü, artık herkes tarafından indirilebilir ve kullanılabilir. Sizler de kararlı sürüm öncesi iOS 15 deneyimlemek isterseniz, beta test programına kaydolabilir ve yeni işletim sistemini telefonlarınızda deneyimleyebilirsiniz.

iOS 15 güncellemesi, getirdiği pek çok yenilik ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. FaceTime için yeni özellikler getiren bu sürüm, ek olarak kafanızı yoran bildirimleri azaltmaya olanak tanıyan yeni geliştirmeleri de beraberinde getirdi.

Sadece bu kadarıyla bitmiyor. Apple’ın yeni iOS güncellemesi, FaceTime üzerinden arkadaşlarınızla film izleyip, müzik dinlemenize de olanak tanıyor. SharePlay ile beraber artık yakınınızla birlikte ekranınızı paylaşabilir, eşzamanlı olarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bir diğer yenilik ise Safari tarayıcısına geliyor. Güncelleme sonrası alt sekmesinde yeni kompakt tasarımı benimseyen Safari uygulaması, ayrıca sekme kaydetme aracıyla da kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Haritalar uygulaması da yine güncellenen uygulamalar arasında yer alıyor. iOS 15 sonrası uygulama artık 3B görünümü destekliyor. Ek olarak daha fazla yol ayrıntısı ve AR tabanlı yürüyüşte yine dikkat çeken yenilikler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here