Mobil

Alec Baldwin, ölümlü kazanın akabinde Twitter hesabını kapattı

Geçtiğimiz haftalarda Hollywood dünyasında yaşanan bir olay gündeme bomba gibi düştü. ABD’nin New Mexico eyaletinde çekilen western temalı Rust isimli filmin setinde trajik bir olay yaşandı. 21 Ekim’deki çekimlerde 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetmişti. Olayın bir numaralı zanlılarından Alec Baldwin, sosyal medyayı terk etti.

Alec Baldwin, tepkiler üzerine Twitter’dan ayrıldı

Western filmi Rust’ın setinde Alec Baldwin, sahne gereği boş olması gereken silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins‘e ateş etmişti. Ölümle sonuçlanan olayın Baldwin’in elindeki dolu silahtan kaynaklandığı iddia edildi. Konuya ilişkin ABC News’e verdiği röportajın yayınlanmasının ardından Alec Baldwin, bir milyondan fazla takipçisi olan Twitter hesabınısildi.

Baldwin, yardımcı yönetmen Dave Halls‘ın silahı kendisine verdiğini ve boş olduğunu söylediğini iddia etti. Yardımcı yönetmen ise silahın dolu olduğunu bilmediği yönünde kendini savundu. Baldwin röportajında şunları söylemişti.

O açıdan silahı nasıl tutmamı istediği konusunda yardımcı yönetmen beni yönlendirdi. Silahı söylediği yerde tutuyordum, bu da koltuk altının hemen aşağısında bir yere denk gelmişti. Tetik çekilmemişti. Ben tetiği çekmedim. Mermiyi namluya verdim. ‘Bunu görebiliyor musun‘ diye sordum. Sonra horozu bıraktım ve silah patladı. Gerçek bir mermi setin yakınında bile olmaması gerekirdi. Benim saklayacak bir şeyim yok.

Ancak yaşanan olayla ilgili ilginç bir iddia daha atıldı. Çekilen sahnede senaryo gereği Baldwin’in ateş etmemesi gerekiyordu. Her ne kadar kurşunun Baldwin’in silahından çıktığı iddia edilse de Hollywood yıldızı silahı ateşlemediğinden emin. Yine ABC News’deki röportajında konuya ilişkin şunları söylemişti:

Bunun sorumlusu kim bilmiyorum. Ancak ben değilim, biliyorum. Sorumlu olduğumu düşünseydim kendimi öldürebilirdim. İnanın bunu öylesine söylemiyorum.

Olayı araştıran Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies konuyla ilgili konuştu. Savcı, Baldwin’de dahil sette bulunan herkesin şüpheli olduğunu belirtti. Konuyla ilgili dava devam ediyor.

Konuyla ilgili düşünceleriniz neler? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşınız.